MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI

MEVLANA EXCHANGE PROGRAM OFFICE

Tr - En

Uluslararası Öğrenciler ile Buluşma

Dünyanın farklı coğrafyalarından gelerek üniversitemizde eğitim-öğretimlerini sürdüren uluslararası uyruklu öğrencilerimiz ile tanışma yemeğinde bir araya gelerek bir süre öğrencilerle sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Genel Sekreter Doç. Dr. Seyfullah Türkmen ile  Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörümüz Yrd. Doç. Dr. Burhan Ünal ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Osman Özer de eşlik etti.

Uluslararası öğrencilerimizle biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Üniversitemizin farklı bölümlerinde eğitim öğretimlerini sürdüren uluslararası uyruklu öğrencilerimizle öğle yemeğinde bir araya gelerek üniversitemiz ile ilgili düşüncelerini öğrenmek, istekleri ve sorunlarını dinlemek, çözüm üretme imkânı bulduk. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerimizin Bozok Üniversitesi’ni tercih etmeleri ve burada eğitimlerini sürdürmeleri bizim için mutluluk ve onur verici bir durum. Bizler de Üniversite yönetimi olarak öğrencilerimizin kendilerini ülkemizde yabancı hissetmemeleri ve en iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için gayret gösteriyoruz. Onlar her ne kadar başka ülkelerden gelmiş olsalar da bizim misafirlerimiz ve bizim kültür elçilerimiz. Burada kendi ülkelerini temsil ediyorlar. Bizim ülkemizi de kendi ülkelerinde tanıtmış oluyorlar. Önümüzdeki yıllarda uluslararası uyruklu öğrencilerimizin sayısının daha da artacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle üniversitemizde okuyan öğrencilerimize eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. 

Yemek sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar, öğrencilere üniversitemiz tanıtım materyallerinin bulunduğu çanta hediye etti