MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI

MEVLANA EXCHANGE PROGRAM OFFICE

Tr - En

Üniversitemiz Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) Bakü Fuarına Katıldı

Üniversitemiz yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarlarına katılarak ilimizi ve üniversitemizi tanıtmayı sürdürüyor. Bu çerçevede Üniversitemiz, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de KÜNİB (Kafkasya Üniversiteler Birliği) tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım Günleri’ne katıldı. 

Türkiye’den devlet ve özel olmak üzere 38 üniversitenin katıldığı fuarda Üniversitemizi Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar ile birlikte Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Seyfullah Türkmen, Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörümüz Yrd. Doç. Dr. Burhan Ünal ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. M. Cumhur Eroğlu temsil etti.

KÜNİB’e (Kafkasya Üniversiteler Birliği) üye üniversitelerin eğitim olanaklarının tanıtıldığı organizasyona Türkiye Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlyas Doğan, Üniversite Rektörleri ile çok sayıda akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenci katıldı.
Ekibimiz, fuar süresince ziyaretçi öğrenci ve öğrenci velilerine çeşitli tanıtım materyalleri kullanarak, Üniversitemiz bünyesinde yabancı uyruklu öğrencilerin okuyabilecekleri açık olan Bölüm ve Programlar hakkında bilgiler vererek Üniversitemizi ve ilimizi tanıttı. Üniversitemizin yurtiçi ve yurtdışındaki eğitim ve öğretim faaliyetleri, sosyal, sportif ve kültürel olanakları, şehrin yaşam ve ulaşım şartları hakkında üniversitemiz temsilcilerinden bilgi alan öğrenciler üniversitemiz standına yoğun ilgi gösterdi.