MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI

MEVLANA EXCHANGE PROGRAM OFFICE

Tr - En

Almanya Türk Üniversiteleri Fuarına Katıldık

Üniversitemiz, uluslararasılaşma politikamız doğrultusunda 17-18 Mayıs 2014 tarihlerinde Almanya’nın Berlin ve Köln şehirlerinde Türkiye'den 29 farklı Üniversiteden temsilcilerin katılımıyla düzenlenen III. Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı'na katıldı.

Fuara büyük ilgi gösteren Almanya'da yaşayan Türk kökenli öğrenci ve aileler, gerek Üniversitemiz gerekse de bölümlerimiz hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirildi.

Berlin’de 3. Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’nda Üniversitemiz standını Başkonsolosumuz Ahmet Başar Şen ziyaret etti. Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şaban Güçlü, ERASMUS Değişim Programı Kurum Koordinatörümüz Yrd. Doç. Dr. Serpil Savcı ve MEVLANA Değişim Programı Kurum Koordinatörümüz Yrd. Doç. Dr. Burhan Ünal ile fuarlara katılan heyet, diğer Türk Üniversiteleri arasında Üniversitemizi temsil ve tanıtma imkânı buldu.

Köln’de düzenlenen fuarda ise Başkonsolosumuz Hüseyin Emre Engin, katılımcı üniversitelerin rektörleri ve temsilcileri ile biraraya gelerek Almanya’daki yaşayan Türklerde eğitim sorunlarının ele alındığı toplantı yaptı.